گفت و گو درس هفت

گفت و گو درس هفت1:

محتوای هر دئو به نحوی اندرزی و پندگویانه است.

 

گفت و گو درس هفت2:

ملت ایران پس از یک دوره طولانی مبارزه علیه استبداد و خودکامگی در 22 بهمن 57 با رهبری و هدایت مرجعیت معظم شیعه به پیروزی رسیده و توانستند بیش از 2 هزار سال حکومت ستم‌شاهی و ظلم و استبداد را در کشور ریشه‌کن کنند.

به طور قطع این پیروزی ملت ایران و بیرون راندن حکومت سرسپرده و گوش به فرمان دشمنان، برای کشورهای استکباری و حامی حکومت‌های استبدادی گران تمام شده و طبیعی بود که آنها برای بازگرداندن شرایط گذشته، دست به هر توطئه و اقدامی علیه ملت ایران بزنند.از همین رو بیش از 40 کشور زورگوی غربی رژیم بعث عراق را تجهیز و از حمله نظامی به ایران حمایت کردند.

البته کشورهای استکباری در معادلات خود اشتباهات بسیار زیادی داشتند، چرا که از درک توان واقعی ملت ایران به ویژه جوانان پیرو ولایت عاجز بوده و نتوانستند به درستی توطئه‌های خود را اجرا کنند.

به همین دلیل در دوران هشت سال دفاع مقدس شاهد بودیم که جوانان ایران اسلامی با اتکا به قدرت ایمان خود و بدون وابستگی به هیچ یک از کشورهای غربی با تمام توان در برابر تهاجم ارتش متجاوز عراق ایستادگی کرده و حتی یک وجب خاک کشورمان را به دشمنان ندادند.

  رمز اصلی پیروزی ملت ایران در جنگ تحمیلی، ولایت‌مداری، ایمان راسخ به تحقق وعده‌های الهی جوانان کشورمان و هدایت‌های مدبرانه امام شهیدان بود.

  اگر امروز ایران اسلامی در جهان با عزت و سربلند بوده، این سربلندی و عزت مرهون ایثار و فداکاری شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران و امام شهدا است.

  برای تداوم این سربلندی باید با تمام توان حافظ دستاوردهای دفاع مقدس بوده و راه شهدا را ادامه دهیم.

به همین دلیل است که رهبری عظیم‌الشان انقلاب اسلامی تاکید می‌فرمایند که امروز اجر حفظ و حراست از یاد و نام و اصول و آرمان‌های شهدا کمتر از شهادت نیست.

به طور قطع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موجب می‌شود که ایران اسلامی همچنان در جهان به عنوان کشوری مستقل، با عزت و مردمی شناخته شود.

/ 0 نظر / 6 بازدید